Site icon Czy Wiesz

Najdroższe rodzaje kotów na świecie

Najdroższe rodzaje kotów na świecie

 

Koty we wszystkich krajach świata cieszą się szczególną uwagą przez osoby zainteresowane opieką nad zwierzętami domowymi, a warto zauważyć, że niektóre rodzaje kotów są rzadkie, a wiele osób chce za jeden z nich płacić ogromne sumy pieniędzy, a poniżej znajduje się lista najdroższych i najbardziej znanych rodzajów kotów na świecie:

[1]Koty Ashera

są jedną z najrzadszych ras kotów na świecie i bardzo niewiele osób może je posiadać, ze średnią ceną 125 000 USD, a ten kot przypomina tygrysa, ponieważ jest cętkowany na biało i charakteryzuje się przez zestaw cech, takich jak życzliwość Inteligencja, szczerość.

[1] Kot z sawanny

Kot savannah jest scharakteryzowany jako hybryda dzikiego kota afrykańskiego i kota perskiego, a po raz pierwszy pojawił się w 1986 r., a kot ten charakteryzuje się wieloma cechami, w tym

Zwinność, szybkość poruszania się, szczerość, inteligencja i dobra zabawa, jak na swoją cenę to 50 000 dolarów.

[1] Kot bengalski

Cena kota bengalskiego to 25 000 dolarów, a jego pierwsze pojawienie się sięga lat siedemdziesiątych, a tym, co wyróżnia ten typ kota, jest jego brutalny wygląd, gdyż jego ciało jest nakrapiane na brązowo i charakteryzuje się napędzającą go ciekawością czasami dziwnie się zachowywać, ale jest to kot towarzyski i zwierzęcy, charakteryzujący się Aktywnością i zabawą.

[1] Kot perski

Kot perski to jedna z najstarszych ras kotów na świecie, której pierwsze pojawienie się datuje się na XVII w. Jest to jeden z najdroższych kotów na świecie, którego cena waha się w granicach 4000-5500 dolarów, a kot perski charakteryzuje się zamiłowaniem do snu, ponieważ potrafi spać przez pewien okres czasu, 20 godzin dziennie, co czyni go nie zabawnym kotem, jeśli chodzi o wygląd, ma długie włosy i pełne policzki.

[2] Kot Peterbalda

Cena kota peterbalda waha się w granicach 1700-3000 dolarów, a najbardziej charakterystyczne dla tego typu kota jest to, że nie ma sierści, więc przez większość czasu wygląda na łysego, a niektóre z nich mają bardzo jasne włosy i są stale aktywne.

[3] Szkocki kot

Cena kota Scottish Fold waha się w granicach 800-1500 dolarów, a ten typ kota charakteryzuje się okrągłym ciałem i głową oraz charakterystycznymi i niezwykłymi uszami, ponieważ może z łatwością składać kończyny do przodu, co zapewnia mu dobrą zdolność słyszenia.

[3] Kot amerykański

Cena kota amerykańskiego szorstkowłosego wynosi 1200 dolarów, a ten kot jest zabawny, czuły i potrafi łatwo przystosowywać się do innych, rozśmieszyć i bawić się z nimi, a także być aktywnym, inteligentnym i zdolnym do udziału w grach zespołowych.

[1] Maine Kung

Kot rasy Maine Coon charakteryzuje się dobrymi umiejętnościami polowania na myszy, ma długie uszy, puszysty ogon, jest miły i inteligentny, potrafi przystosować się do człowieka w krótkim czasie, a jego waga wynosi około 9 kg, a Anglia jest dom tej rzadkiej klasy kotów, jeśli chodzi o cenę kota rasy Maine Coon, to około 1000 $

Exit mobile version