Site icon Czy Wiesz

Jak karmić koty

Jak karmić koty

koty

Koty były i nadal są jednymi z najbardziej udomowionych zwierząt domowych, a kot, jak każdy członek domu, aby cieszyć się dobrym zdrowiem, musi zaspokajać własne potrzeby w zakresie jedzenia i picia, oprócz utrzymywania czystości, czystości miejsca do spania , jego żywność i naczynia, w których jest dostarczana, aby zapobiec zarażeniu się różnymi chorobami.

Jak karmić nowonarodzonego kociaka

Znalezienie kota w okresie laktacji Istnieje możliwość poszukiwania kota w okresie laktacji u hodowcy kotów lub schronisku dla zwierząt domowych, a hodowca musi zachować ostrożność przy odbiorze kota w okresie laktacji wraz ze swoim nowonarodzonym kotem; Wynika to z jego zdolności do odróżniania małego kota od jego zapachu i częstego odmawiania karmienia piersią, ponieważ może mu to zaszkodzić, a hodowca może tego uniknąć, dając swojemu kotu taki sam zapach jak dzieciom karmiącego kota poprzez wycieranie położył rękę na jej dzieciach, a następnie wycierał rękę o swojego małego kota, aby dać jej sam zapach.

Mleko alternatywne dla kotów

W przypadku, gdy nie jest możliwe znalezienie kota karmiącego, hodowca może liczyć na alternatywne mleko dla kotów do karmienia swojego kociaka, które jest dostępne w sklepach zoologicznych i działach produktów dla zwierząt w dużych sklepach, a hodowca musi przygotować tak jak pokazano na opakowaniu, a następnie przedstaw kotu po włożeniu go do butelki do karmienia, aby łatwiej było mu pić.

Jak karmić koty

Po odsadzeniu koty nadal żywią się samym mlekiem do czwartego tygodnia życia, następnie rozpoczyna się faza odstawiania od piersi, która trwa do ósmego tygodnia życia. kontynuując dostarczanie mleka.

Metabolizm kota:

Hodowca powinien wiedzieć, że przemiana materii u kotów w tym wieku jest bardzo szybka, dlatego musi ustalić pory posiłków i zapewnić im odpowiednią ilość pokarmu, ponieważ kot w wieku od 6 do 10 tygodni potrzebuje od 6 do 8 tygodni. posiłków dziennie, a to coraz mniej Stopniowo wraz z wiekiem. Na tym etapie kociak potrzebuje dużych ilości fosforu, wapnia i białka, a hodowca może je dostarczyć kotu, przyjmując specjalnie przygotowane karmy dla kociąt, które często są wzbogacone tymi składnikami odżywczymi, oprócz dostarczania mu wody na codziennie.

Jak karmić dorosłe koty

Hodowca musi zdać sobie sprawę, że ilość karmy, której kot potrzebuje, zmniejsza się wraz z wiekiem, a jej jakość zmienia się odpowiednio.Dorosły kot musi spożywać odpowiednią ilość gotowanego mięsa, zwłaszcza wątróbki, mięsa drobiowego i rybnego, nie podając go na surowo. , oprócz innych produktów mlecznych, takich jak jogurt, ser, mleko i woda

Exit mobile version