Menu

czy wiesz

Just another WordPress site

in

Najdroższe rodzaje kotów na świecie

Najdroższe rodzaje kotów na świecie

 

Koty we wszystkich krajach świata cieszą się szczególną uwagą przez osoby zainteresowane opieką nad zwierzętami domowymi, a warto zauważyć, że niektóre rodzaje kotów są rzadkie, a wiele osób chce za jeden z nich płacić ogromne sumy pieniędzy, a poniżej znajduje się lista najdroższych i najbardziej znanych rodzajów kotów na świecie:

[1]Koty Ashera

są jedną z najrzadszych ras kotów na świecie i bardzo niewiele osób może je posiadać, ze średnią ceną 125 000 USD, a ten kot przypomina tygrysa, ponieważ jest cętkowany na biało i charakteryzuje się przez zestaw cech, takich jak życzliwość Inteligencja, szczerość.

[1] Kot z sawanny

Kot savannah jest scharakteryzowany jako hybryda dzikiego kota afrykańskiego i kota perskiego, a po raz pierwszy pojawił się w 1986 r., a kot ten charakteryzuje się wieloma cechami, w tym

Zwinność, szybkość poruszania się, szczerość, inteligencja i dobra zabawa, jak na swoją cenę to 50 000 dolarów.

[1] Kot bengalski

Cena kota bengalskiego to 25 000 dolarów, a jego pierwsze pojawienie się sięga lat siedemdziesiątych, a tym, co wyróżnia ten typ kota, jest jego brutalny wygląd, gdyż jego ciało jest nakrapiane na brązowo i charakteryzuje się napędzającą go ciekawością czasami dziwnie się zachowywać, ale jest to kot towarzyski i zwierzęcy, charakteryzujący się Aktywnością i zabawą.

[1] Kot perski

Kot perski to jedna z najstarszych ras kotów na świecie, której pierwsze pojawienie się datuje się na XVII w. Jest to jeden z najdroższych kotów na świecie, którego cena waha się w granicach 4000-5500 dolarów, a kot perski charakteryzuje się zamiłowaniem do snu, ponieważ potrafi spać przez pewien okres czasu, 20 godzin dziennie, co czyni go nie zabawnym kotem, jeśli chodzi o wygląd, ma długie włosy i pełne policzki.

[2] Kot Peterbalda

Cena kota peterbalda waha się w granicach 1700-3000 dolarów, a najbardziej charakterystyczne dla tego typu kota jest to, że nie ma sierści, więc przez większość czasu wygląda na łysego, a niektóre z nich mają bardzo jasne włosy i są stale aktywne.

[3] Szkocki kot

Cena kota Scottish Fold waha się w granicach 800-1500 dolarów, a ten typ kota charakteryzuje się okrągłym ciałem i głową oraz charakterystycznymi i niezwykłymi uszami, ponieważ może z łatwością składać kończyny do przodu, co zapewnia mu dobrą zdolność słyszenia.

[3] Kot amerykański

Cena kota amerykańskiego szorstkowłosego wynosi 1200 dolarów, a ten kot jest zabawny, czuły i potrafi łatwo przystosowywać się do innych, rozśmieszyć i bawić się z nimi, a także być aktywnym, inteligentnym i zdolnym do udziału w grach zespołowych.

[1] Maine Kung

Kot rasy Maine Coon charakteryzuje się dobrymi umiejętnościami polowania na myszy, ma długie uszy, puszysty ogon, jest miły i inteligentny, potrafi przystosować się do człowieka w krótkim czasie, a jego waga wynosi około 9 kg, a Anglia jest dom tej rzadkiej klasy kotów, jeśli chodzi o cenę kota rasy Maine Coon, to około 1000 $

Written by Admin

Leave a Reply

Exit mobile version