fakty o kotach

fakty o kotach

koty śpią

Koty wyróżnia to, że śpią bardzo długo, gdyż liczbę godzin snu szacuje się na około 16 godzin na dobę.Warto zauważyć, że większość kotów domowych nie spędza dnia na pogoni za zdobyczą, ale raczej je pożywienie ze specjalnej miski, a mimo to cały dzień śpią.

[1] Zmysł smaku kotów

Kotom brakuje precyzji w zmyśle smaku, która umożliwia wyczuwanie smaku słodzonych pokarmów, dlatego nie sprawdza się podawanie im kawałka ciasta czy słodyczy, a kot nie reaguje na smakowanie czegoś słodkiego.

[2] Język kotów

Koty wyróżniają się dość złożonym językiem i wieloma różnymi dźwiękami, których używają do komunikowania się ze sobą, z innymi zwierzętami lub z ludźmi, a koty mają tendencję do komunikowania się z ludźmi poprzez miauczenie, a ich miauczenie może znaczą wiele rzeczy, w tym głód, lub chęć zwrócenia na siebie uwagi, a warto zauważyć, że każdy kot jest wyjątkowy, ma swój własny głos i miauczenie, dzięki czemu głos jednego kota i drugiego nie jest taki sam.

[2] Kocie sny

Koty mogą śnić i jest to jedna z niesamowitych rzeczy, które koty dzielą z ludźmi, ponieważ śnią tak, jak ludzie śnią, kiedy wchodzą w fazę głębokiego snu, a wyjaśnieniem tego jest to, że mózgi kotów wytwarzają ten sam wzór fale, które ludzki mózg wytwarza podczas snu, dlatego nie zdają sobie sprawy, że śpiące koty są bezpieczne i śnią, nawet jeśli są hałaśliwe.

[2] Inne fakty o kotach

Jest wiele innych faktów na temat kotów, o których powinieneś wiedzieć, w tym następujące: Koty mają około 30 ostrych zębów w pysku. Oczy kota mają warstwę odblaskową, znaną jako tapetum lucidum, która wzmacnia światło, dzięki czemu obiekt widzi lepiej i jest 6 razy jaśniejszy, gdy światło jest słabe.

Koty i psy dzielą trzecią powiekę, która jest błoną znajdującą się w wewnętrznym kąciku oka i jest uważana za dodatkowe zabezpieczenie oka. Ucho kota zawiera około 32 mięśni, podczas gdy ucho człowieka tylko 12 mięśni, a zatem mięśnie ucha kota pomagają mu zlokalizować zdobycz. Kot ma ciernisty język.

[1] Koty nie mogą skupić się i zobaczyć obiektów znajdujących się blisko nich w odległości 30 centymetrów lub większej; To dlatego, że ma duże oczy.

[2] Koty nie lubią mleka, ani żadnego nabiału.

[2] Koty hodowane w domu żyją dłużej niż te, które mieszkają na ulicy

Leave a Comment

Your email address will not be published.