Etapy wzrostu niektórych zwierząt

Etapy wzrostu niektórych zwierząt

zwierzęta

Zwierzęta są organizmami żywymi wielu typów, o różnych rozmiarach i kształtach, a ich funkcje, struktury i sposoby życia są różne.Zwierzęta przechodzą różne etapy, aż dojrzeją i osiągną dorosłość, a w tym artykule przedstawimy etapy rozwoju dla niektórych z nich.

Etapy wzrostu niektórych zwierząt

Etapy wzrostu żaby Żaba jest płazem; To znaczy, że może żyć na lądzie i wodzie, a to, co go najbardziej wyróżnia, to wyłupiaste oczy, inny kształt od reszty zwierząt, miękka i wilgotna skóra składająca się z wielu gruczołów, a jego serce składa się z trzech komór. i jej samice można odróżnić od samców po dźwięku, dla każdego rodzaju z nich inny ćwierkanie i żyje w różnych regionach świata, potrafi przystosować się do różnych warunków pogodowych, z wyjątkiem polarnej mrozu i przechodzi przez kilka etapy wzrostu, które różnią się w zależności od chłodu miejsca i są one następujące: Etap składania jaj: rozpoczyna się cykl życiowy żaby, kiedy samica składa jaja, które są jajami pokrytymi warstwą żelatyny znany jako sard, w którym samica wybiera świeżą wodę, w której składa jaja.

Etap zapłodnienia jaja:

Etap zapłodnienia komórki jajowej to etap wtchnięcia w nią duszy, gdyż samce uwalniają swoje plemniki do zapłodnienia, aż do wyklucia się z jaja, z którego wychodzą małe larwy zwane Abu Dhanaiba, które wyróżniają się unikalną budową, gdzie jego koniec to długi ogon, a jego ciało to skrzela i jest pozbawiony szyi lub nóg. Dlatego jego kształt jest zbliżony do kształtu ryby, a Abu Dhanaiba szybko rośnie, a jej wygląd się zmienia; W miarę jak jego ogon wydłuża się, aby mógł pływać i zdobywać pożywienie, jego wzrost jest uzupełniany przez pojawienie się nóg, następnie rozwój płuc, a jego system trawienny rozwija się, aby mógł trawić pokarm.

Etap żaby:

Jest to ostatni etap jego wzrostu, kiedy skrzela rozdzielają się, a ślad ogona pozostaje, a jego kształt zbliża się do znanego kształtu żab i może wydostać się z wody, gdzie wchłania resztę swojego ogon. Etapy wzrostu tygrysa Tygrysy są znane jako jeden z rodzajów dużych kotów i są drapieżnikami żyjącymi w lasach i rozprzestrzeniającymi się w regionach kontynentu azjatyckiego, gdzie występują dżungle, a ich rozmiary różnią się w zależności od różnych typów, w tym co to jest syberyjski, sumatrzański i bengalski, a tygrysy są jednym z zagrożonych zwierząt Ponieważ na wolności nie dba się o nie, tygrysy przechodzą przez kilka etapów swojego wzrostu, a mianowicie:

etap ciąży:

Czasy małżeństw kobiet są różne.

etap kołyski:

Samica rodzi młode o wadze nie większej niż 90 g, ponieważ jest ślepe jak reszta kotów, a młode potrzebuje ośmiu tygodni opieki, zanim wyjdzie na wolność, a warto zauważyć, że młode są zagrożone ze strony samców, w tym ojca.

stopień dorosłości:

Tygrys pozostaje pod opieką matki przez okres do roku lub półtora, ponieważ jest całkowicie zależny od tego, aby zapewnić pokarm i ochronę.Dobiega wieku trzech i pół roku, a samiec jest w stanie kopulować, gdy osiągnie pięć lat.

etapy wzrostu kurczaka

Kurczak jest znany jako rodzaj ptaka, który można hodować w domach i na farmach, i jest to jedno ze zwierząt, z którego ludzie czerpią korzyści, jedząc mięso lub jajka, i dopóki kurczak nie dorośnie, przechodzi przez kilka etapów, które są:

Faza krycia i zapylania:

Gdzie proces kojarzenia między kogutem a kurczaczkiem, poprzez uwolnienie nasienia, gdzie zapłodniona kura rozpoczyna się proces podziału zapłodnionego jaja, aż jajeczko zapełni się jądrem.

etap trybu:

Kura składa jajo, chroni je i utrzymuje jego temperaturę, a następnie leży na nim przez 21 dni, podczas których płód może oddychać przez małe otwory w skorupce jaja, a następnie wykluwa się, a następnie wychodzi młody kurczak znany jako pisklę.

Etap opieki:

Kurczak opiekuje się młodymi i pomaga mu jeść ziarno, aby mógł normalnie rosnąć. stopień dorosłości:

Etap wzrostu jest stopniowy, aż pisklę osiągnie wiek pięciu miesięcy, po czym zaczyna się wzrost grzebienia, a pióra stają się gęste, a po ośmiu miesiącach pisklęta stają się zdolne do kopulacji, aby rozpocząć dla nich cykl życiowy ponownie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.